سه شنبه 29 مرداد 1398
جزئیات خبر
1397/11/08 - جزئیات تفاهم‌نامه میان ایران و UNWTO
در حاشیه نمایشگاه فیتور اسپانیا، یک سند همکاری میان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، اولین بند این تفاهم‌نامه موضوع کمک‌های فنی است. بر این اساس، دبیرخانه UNWTO در حوزه‌های بازبینی برنامه ملی توسعه گردشگری ایران و ارائه پیشنهاد‌هایی برای چگونگی روند پیگیری و تدوین و اجرای سیستم حساب‌های اقماری گردشگری به ایران کمک خواهد کرد.
همکاری در زمینه بومگردی و گردشگری روستایی یکی دیگر از محورهای این سند همکاری است. با لحاظ کردن برنامه کاری UNWTO در سال ۲۰۲۰ و برنامه گردشگری ایران، پیشنهاد شده که ایران و سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۰ یک همایش مشترک بین‌المللی با موضوع بومگردی و گردشگری روستایی برگزار کنند. مدیریت تصویر و جایگاه‌‌سازی برای ایران محور دیگر این سند همکاری است که بر این اساس، سازمان جهانی گردشگری از طریق اجرای پروژه‌هایی، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری را در زمینه ایجاد تصویر مثبت از ایران در بازار جهانی، به‌عنوان یک مقصد امن با هویت فرهنگی منحصر به فرد و تنوع غنی، حمایت خواهد کرد. ایجاد مرکز بین‌المللی صنایع‌دستی و گردشگری یکی دیگر از بندهای این سند همکاری است.
بر این اساس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری علاقه‌مندی خود را به تاسیس مرکز بین‌المللی صنایع‌دستی و گردشگری در جمهوری اسلامی ایران ابراز و از سازمان جهانی گردشگری در این خصوص درخواست حمایت کرده است. جزئیات بیشتر در این خصوص، مورد مذاکره قرار خواهد گرفت. همکاری در فعالیت‌های راه ابریشم نیز محور بعدی این سند همکاری است که دو طرف بر نقش مهم ایران در برنامه ابتکاری راه ابریشم تاکید و تایید کردند که همکاری گسترده‌تر از طریق مشمول‌سازی همه بخش‌ها، شرکا و ذی‌نفعان برای اجرای برنامه‌های ابتکاری مشترک با هدف تقویت نقش ایران در این روند توسعه‌ای و ترویجی، ضروری است. همکاری در زمینه یک پروژه پایلوت برای ترویج «گردشگری قابل دسترسی برای همه» نیز در این سند همکاری مورد توجه قرار گرفته که بر این اساس دو طرف موافقت کردند که درخصوص پروژه پایلوت برای ترویج گردشگری قابل دسترسی مذاکره کنند.

منبع: خبرگزاری دنیای اقتصاد


میدان هفت تیر - میدان بهار شیراز
ضلع شمال شرقی میدان - شماره 141
صندوق پستی : 193-15745
021-88865286
©2019 Tehran Hoteling, All Right Reserved