جمعه 03 خرداد 1398
جزئیات خبر
1397/09/14 - قول مدیر میراث تهران به تورگردانان چینی برای دریافت یوآن در هتلها
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران به تورگردانان چینی قول مساعد داد تا پیشنهاد آنها مبنی بر دریافت یوآن در تاسیسات گردشگری و هتلها را پیگیری کند.
دلاور بزرگ نیا در دیدار با جمعی از تورگردانان کشور چین گفت : با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی مقصد چین همواره به عنوان یک بازار ارزشمند در توسعه گردشگران ورودی به کشور به شمار می آید.
مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران افزود : سهم ما از گردشگران چینی با توجه به اینکه ایران یک مقصد ارزان و نزدیک به کشور چین محسوب می شود کمتر از حد انتظار بوده و امید داریم با توسعه تعاملات بخش خصوصی و نهاد های دولتی دو کشور، حضور بیشتر گردشگران چینی را شاهد باشیم
بزرگ نیا، با اشاره به نقش تبلیغات شفاهی گردشگران خارجی در تصویرسازی درست‌ از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری ایران، بیان کرد: نقشی که مدیران دفاتر تورگردان در معرفی کشورها می‌توانند داشته باشند هیچ نهاد دیگری نمی‌تواند داشته باشد که این دلیلی بر نقش "دیپلماسی فرهنگی" در توسعه تعاملات بین ملت ها است.
مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد : بسیار خرسندیم که مدیران تورگردان کشور چین با یک رضایت و خاطره خوش ایران را ترک می کنند که این مسئله می تواند در آینده نه چندان دور به حضور گردشگران چینی در کشور منجر شود.
در این نشست مدیران تور گردان کشور چین خواستار استفاده از ارز یوان در معاملات خود با مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری استان تهران به جای سایر ارزها نظیر دلار و یورو شدند، که مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با قول مساعد برای پیگیری این موضوع تاکید کرد در کنار بخش خصوص برای تکمیل زیرساخت ها و فرهنگ سازی حضور گردشگران چینی در استان تهران تلاش صورت خواهد گرفت.
منبع: خبرگزاری مهر


میدان هفت تیر - میدان بهار شیراز
ضلع شمال شرقی میدان - شماره 141
صندوق پستی : 193-15745
021-88865286
©2019 Tehran Hoteling, All Right Reserved