دو شنبه 20 آذر 1402
جزئیات خبر
1401/11/30 - تکلیف فرهنگی‌مان با گردشگران خارجی نامشخص است/ حمایت مجلس از اعتبار درخواستی دولت برای مقابله با ایر
جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار میراث‌آریا بیان کرد: دنیای امروز بر اساس مراودات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شکل می‌گیرد و ظرفیت‌ بالایی در تعاملات فرهنگی وجود دارد.
او با اشاره به جنگ رسانه‌ای علیه ایران در جوامع بین‌المللی، افزود: در کنار دیپلماسی رسمی از سوی وزارت خارجه توسعه گردشگری و معرفی میراث‌فرهنگی کشور یکی از راه‌کارهای مهم برای مقابله با این جنگ رسانه‌ای محسوب می‌شود.
رحیمی جهان‌آبادی به نقش مهم رایزنان فرهنگی اشاره و بر ضعف‌های آشکار در این حوزه تاکید کرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نداشتن زیرساخت‌های لازم گردشگری از قبیل فرودگاه و هتل را از جمله دلایل عدم توسعه گردشگری عنوان کرد و ادامه داد: همچنین حمایت لازم از بخش خصوصی گردشگری باید انجام شود که گردشگری ایران را در عرصه بین‌الملل فعال کنند.
او ایجاد پیوندهای فرهنگی با جهان را نیز در راستای مقابله با ایران‌هراسی مفید دانست و نامشخص بودن تکلیف فرهنگی با گردشگران خارجی را اصلی‌ترین مانع برای حضور آن‌ها در ایران عنوان کرد.
رحیمی جهان‌آبادی ادامه داد: نهادهای تصمیم‌گیرنده در حوزه فرهنگی باید نحوه تعامل با گردشگران و تکلیف قوانین فرهنگی را در قبال گردشگران خارجی مشخص کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی‌که این مهم انجام نشود اختصاص بودجه برای مقابله با ایران هراسی بی‌فایده خواهد بود.
او در پایان این نکته را هم متذکر شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتبار درخواستی و بسته پیشنهادی دولت مربوط به توسعه گردشگری و مقابله با ایران‌هراسی را حمایت خواهند کرد. (به گزارش میراث آریا)


میدان هفت تیر - میدان بهار شیراز
ضلع شمال شرقی میدان - شماره 141
صندوق پستی : 1579617714
021-88865286
©2019 Tehran Hoteling, All Right Reserved