دو شنبه 25 تیر 1403
بخشنامه های مالیاتی
معافیت مالیاتی ناشی از کرونا
پاندمی کرونا آسیب های زیاد به اقتصاد جامعه وارد کرده است. دولت برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده حمایت هایی در نظر گرفته است. معافیت مالیاتی ناشی از کرونا، انواع حمایت های بیمه‌ای، بانکی و غیره از مهمترین اقدامات دولت برای رفع مشکلات به وجود آمده است. قوانین و معافیت ناشی از کرونا جزو قوانین جدیدی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.

نحوه اعتراض به برگ تشخیص/ مطالبه/ استرداد مالیات براساس آخرین اصلاحات قانون مالیاتهای مستقیم
تفویض اختیار تقسیط بدهی و بخشودگی جرائم قابل بخشش موضوع قانون مالیاتهای مستقیم و قانون مالیت بر ارزش افزوده در سال 1401
اصلاحیه مواد 1،2،7،8 آیین نامه اجرایی موضوع ماده 95 قانون مالیات های مستقیم
دستورالعمل مورخ ۱۷/ ۳/ ۱۴۰۰ رییس کل سازمان امور مالیاتی
تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال 1399 برخی از صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم
راهنمای تسلیم اظهارنامه مالیاتی در سال ۱۴۰۰

اظهارنامه مالیاتی دربردارنده عملکرد مالی شخصیت‌های حقوقی و حقیقی در یک سال مالی است و باید در موعد مقرر به اداره دارایی ارسال گردد. این اظهارنامه بیانگر فعالیت یا عدم فعالیت شما نیز هست. در واقع مجموعه شما چه فعال بوده باشد چه غیرفعال باید اظهارنامه خود را در مهلت تعیین‌شده تسلیم سازمان امور مالیاتی کشور نماید. در این مقاله، به صورت کامل به مراحل اخذ و تسلیم اظهارنامه مالیاتی در سال ۱۴۰۰ می‌پردازیم.
معافیتهای مالیاتی در اصلاحیه مورخ 1394/4/31 قانون مالیاتهای مستقیم و قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور
آئین نامه اجرایی ماده 132 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم موضوع ماده 31 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور
نحوه تنظیم و شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی برای عملکرد سال 1398
برگزاری کارگاه های آموزش راه اندازی سامانه صندوق فروش
قانون پایانه های فروشگاهی
قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان
بخشودگی جرایم مالیاتی تا پایان مهرماه سالجاری
مهلت پرداخت جرایم مالیاتی تا پایان مهرماه سال جاری خواهد بود.
بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش
قانون مالیات بر ارزش افزوده، برای مودیان اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی غیر دولتی، در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده خود ( اعم از اصل بدهی و جرایم غیر قابل بخشش) تا پایان سال جاری، در اجرای مقررات ماده 191 قانون مالیات های مستقیم به عنوان مودی خوش حساب و د به شرح زیر مورد بخشودگی قرار میگیرند
مشاوره امور مالیاتی اتحادیه
ضرایب تشخیص درآمد مشمول مالیات عملکرد سال 1396
ضرائب تشخیص درآمد مشمول مالیات عملکرد سال 1396 را به صورت فایل pdf واصله از اتاق اصناف تهران را در بخش ذیل ملاحظه فرمائید :
مقررات مالیات بر ارزش افزوده
برای چه کالاهایی مالیات بر ارزش افزوده نپردازیم؟
“قانون مالیاتهای مستقیم “
تبصره های ماده 77 قانون مالیات های مستقیم
دومین همایش مالیاتی 97
مؤسسه بینا دومین همایش تخصصی مالیاتی 97 را با موضوعیت " قانون جدید مالیات ها " ، 2 مرداد 97 در سالن بزرگ خیام هتل ورزش برگزار میکند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این همایش فایل ذیل را ملاحظه فرمائید :
جدول مالیات عملکرد سال 1396 صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده 100 اصلاحی
جدول مالیات عملکرد سال 1396 صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده 100 اصلاحی مصوب 1394/4/31 قانون مالیات های مستقیم ابلاغی توسط اتاق اصناف تهران را در ذیل ملاحظه فرمائید :
دستورالعمل رعایت مقررات و ضوابط ماه مبارک رمضان
بخشنامه معاونت محترم نظارت بر اماکن عمومی پاوا فاتب به شماره 1714/514/97/600 مورخ 97/2/24 واصله از اتاق اصناف به شماره 33/10493 مورخ 96/2/26 در خصوص دستورالعمل رعایت مقررات و ضوابط ماه مبارک رمضان را در ذیل دریافت فرمائید :
اجراي ماده 272 قانون ماليات هاي مستقيم اصلاحي مصوب 1394/4/31
اطلاعيه سازمان امور مالياتي کشور را در خصوص اجراي ماده 272 ماده قانون ماليات هاي مستقيم اصلاحي مصوب 1394/4/31 را در ذيل ملاحظه فرمائيد :
بخشنامه سازمان امور مالياتي شهر و استان تهران
بنا بر بخشنامه واصله از اتاق اصناف تهران کليه موديان مالياتي که نسبت به تسويه بدهي خود حداکثر تا 20 اسفند ماه سال جاري اقدام نمايند، اداره کل امور مالياتي شهر و استان تهران آمادگي دارند تا جهت بخشودگي جرايم موديان محترم اقدامات لازم را بعمل آورند . متن اين بخشنامه را در ذيل ملاحظه فرماييد :

" بخشنامه مالياتي "
با توجه به وجود ابهامات و سؤالات متعدد در خصوص مفاد ماده 239 قانون ماليات هاي مستقيم ، جهت اطلاع بيشتر بخشنامه اتاق اصناف تهران را در ذيل ملاحظه فرماييد .
میدان هفت تیر - میدان بهار شیراز
ضلع شمال شرقی میدان - شماره 141
صندوق پستی : 1579617714
021-88865286
©2019 Tehran Hoteling, All Right Reserved