یک شنبه 27 خرداد 1403
جزئیات خبر
1398/11/14 - شیوع ویروس کرونا را جدی بگیریم.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعلام وضعیت اضطرار جهانی و با توجه به اینکه هتلها و مراکز گردشگری یکی از مراکز هدف برای پذیرایی از میهمانان کشورهای مختلف خصوصا کشورهای آسیای جنوب شرقی و چین می باشند و با توجه به ضرورت رعایت موازین بهداشتی توسط کلیه افراد علی الخصوص پرسنل و مدیران هتل در برخورد با مسافرین موارد ذیل را که برگرفته از دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی (WHO) و وزارت بهداشت می باشد جهت استحضار و رعایت کامل آن خدمت جنابعالی تقدیم می دارد.
1- شتسشوی مرتب و صحیح دست ها به مدت 20 ثانیه با آب و صابون و در صورت عدم دسترسی به آب استفاده از پدالکلی و مواد ضدعفونی کننده با پایه الکلی.
2- استفاده از ماسک در اماکن عمومی و پوشاندن دهان و بینی هنگام عطسه و سرفه و استفاده از دستمال و یا حتی الامکان قسمت داخلی بازو حین سرفه و عطسه و انداختن دستمال در سطل زباله.
3- عدم روبوسی و دست دادن و رعایت فاصله حداقل یک متری با کسانی که علایم بیماری را دارند.
4- ضدعفونی اشیاء و سطوحی که لمس می کنید خصوصا تلفن همراه و ... .
5- استفاده از دستکش یکبار مصرف در حین کارها خصوصا پرسنل مرتبط با مواد غذایی و خانه دارها.
6- استفاده از وسایل و ظروف شخصی و شستشو و ضدعفونی کردن وسایل و ظروف میهمانان بعد از استفاده.
7- از دست زدن به صورت و چشم ها با دست استریل نشده پرهیز کنید.
8- گوشت و تخم مرغ را کاملا بپزید و از مصرف گوشت نیم پز و تخم مرغ عسلی خودداری گردد.
9- در صورت روئیت علائم بیماری شامل تب، سرفه و تنگی نفس سریعاً به مرکز بهداشتی درمانی مراجعه کنید و میهمانان با این علائم را نیز به مرکز بهداشتی معرفی نمایید.
10- عدم استفاده از تخته کار مشترک در مواد غذایی پروتئینی و سبزیجات و مواد خام و پخته و عدم نگهداری مواد غذایی خام و پخته در مجاورت یکدیگر.
11- شستشوی مرتب وسایل کار و دست حین کار با گوشت و مرغ
12- ایجاد شرایط برای انتقال هوای تازه در قسمت های عمومی هتل از طریق دستگاه های تهویه مطبوع، هواساز و یا در صورت عدم دسترسی به این وسایل باز گذاشتن پنجره ها به صورت متناوب (هر 45 دقیقه یکبار).
13- استفاده از مواد غذایی چینی خصوصا حیوانات وحشی در رستوران چینی هتلها که مواد غذایی مستقیما توسط این افراد از کشور چین به هتل وارد می گردد تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.
14- مراقبت ویژه جهت پرسنل لاندری و خانه داری با توجه به تماس مستقیم با حوله و ملحفه و سایر وسایل میهمان از طریق استفاده از ماسک و دستکش و روپوش همچنین استفاده از ضدعفونی کننده ها حین کار (جمع آوری ملحفه ها و پتو به سمت داخل صورت گیرد).
15- به واحدها توصیه می گردد ماسک و دستکش و روپوش به تعداد مناسب جهت مواقع بحران در دسترس داشته باشند.میدان هفت تیر - میدان بهار شیراز
ضلع شمال شرقی میدان - شماره 141
صندوق پستی : 1579617714
021-88865286
©2019 Tehran Hoteling, All Right Reserved