دو شنبه 25 تیر 1403
مقررات
ابلاغ آیین نامه حمایت از ایمن سازی تاسیسات گردشگری
شیوه نامه نظارت بر خدمات سفر و گردشگری
دستورالعمل اماکن در مورد ماه مبارک رمضان سال 1403-1402
سرفصل های مهم برنامه هفتم توسعه
تعرفه گاز طبیعی تاسیسات گردشگری مشابه سال 1401 محاسبه خواهد شد
لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی
عوارض زیربنای هتلها و تاسیسات گردشگری براساس 20 درصد تعرفه صنعتی محاسبه می شود
دستورالعمل معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات و امنیت تهران بزرگ
دستورالعمل اجرایی صدور و تمدید کارت مدیران تاسیسات گردشگری
قوانین و مقررات اشتغال اتباع بیگانه به انضمام لیست مشاغل مجاز اتباع افغانستانی در ایران
مقررات ساخت هتل و پارکینگ
قانون نظام جامعه آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی مصوب 1396/8/24
مقررات جدید پارکینگ در ساختمان سازی هتل
برنامه پنج ساله توسعه ششم مصوب 1395/12/14
شیوه نامه ارزیابی و درجه بندی تاسیسات گردشگری
منشور حقوق گردشگران، ارائه کنندگان خدمات گردشگری و جامعه محلی
مدارک الزامی برای صدور پروانه شش ماهه، یکساله و سه ساله
آئین نامه اجرایی ماده 132 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم موضوع ماده 31 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور
دستورالعمل بازرسی،منوی صبحانه،ملزومات سرویس بهداشتی و اتاق میهمان هتل های 4 ستاره
بهره برداران محترم هتل های چهار ستاره
با سلام
احتراماً پیرو نشست انجام شده مورخ 99/12/4 در آمفی تاًتر جامعه درخصوص ارائه خدمات برابر استانداردها و ستاره هتلها بدینوسیله فهرست اقلام صبحانه و ملزومات سرویس های بهداشتی و اتاق میهمان هتلهای چهار ستاره ارسال می گردد.
لذا با توجه به مسئولیت خطیری که اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی به این جامعه محول نموده است بازرسین جامعه برابر استانداردهای هر ستاره نسبت به بازدید واحدها برابر ضوابط و خدماتی که می بایست به مسافرین ارائه گردد بررسی دقیق خواهند نمود.
همچنین یادآور می شود بررسی ضوابط و پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده وزارت بهداشت مرتبط با ویروس کرونا و ضوابط بهداشت محیط کلیه بخش های هتل نیز توسط بازرسین و مشاورین بهداشت بررسی می گردد.
لازم به ذکر است فهرست اقلام صبحانه و ملزومات سرویس های بهداشتی و اتاق میهمان هتلهای چهار ستاره را نیز میتوانید در بخش مقررات سایت جامعه و واتس آپ ملاحظه فرمایید.
دستورالعمل بازرسی،منوی صبحانه ، ملزومات سرویس بهداشتی و اتاق میهمان هتل های 1 تا 3 ستاره

بهره برداران محترم هتل های یک تا سه ستاره
با سلام
احتراماً پیرو نشست های انجام شده طی دو هفته گذشته در آمفی تاًتر جامعه در خصوص ارائه خدمات برابر استانداردها و ستاره هتل ها بدینوسیله فهرست اقلام صبحانه و ملزومات سرویس های بهداشتی و اتاق میهمان هتل های یک تا سه ستاره ارسال می گردد.
لذا با توجه به مسئولیت خطیری که اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به این جامعه محول نموده است بازرسین جامعه برابر استانداردهای هر ستاره نسبت به بازدید واحد ها برابر ضوابط و خدماتی که می بایست به مسافرین ارائه گردد بررسی دقیق خواهند نمود.
همچنین یادآور می شود بررسی ضوابط و پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده وزارت بهداشت مرتبط با ویروس کرونا و ضوابط بهداشت محیط کلیه بخش های هتل نیز توسط بازرسین و مشاورین بهداشت بررسی می گردد.
لازم به ذکر است فهرست اقلام صبحانه و ملزومات سرویس های بهداشتی و اتاق میهمان هتل های یک تا سه ستاره را نیز می توانند در بخش مقررات سایت جامعه و واتس آپ ملاحظه فرمایید.
مشوق‌ها و حمایت‌های قانونی از سرمایه‌گذاری موتور محرک صنعت گردشگری
مدیرکل تسهیلات و تامین منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ارتباط با مشوق‌ها و حمایت‌هایی که در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری صورت می‌گیرد گفت: «حمایت‌ها و مشوق‌های بسیاری در قوانین کشور برای حمایت از سرمایه‌گذاران صنعت گردشکری پیش‌بینی شده است که آگاهی از آنها می‌تواند در سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارها به سرمایه‌گذاران و علاقمندان این حوزه کمک‌رسان باشد. اطلاع، دسترسی و بهره‌مندی از این قوانین، مقررات و مشوق‌ها در راستای توسعه گردشگری کمک می‌کند.»
گزارش شناخت و تبیین گردشگري کشور
سازمان ملل متحد، صنعت سفر و گردشگری را یکی از ده بخش اقتصادی با پتانسیل حرکت به سمت اقتصاد سبز و پایدار معرفی می کند، در بیانیه نهایی ریو (2012) تحت عنوان " آینده ای که ما خواهان آن هستیم " صنعت گردشگری به عنوان یکی از بخش هایی معرفی شده است که قادر است نقش مهمی در تحقق سه بعد توسعه پایدار ایفا کند( سازمان جهانی گردشگری، 2013).
سند راهبردی توسعه گردشگری مصوب هیئت محترم دولت مورخ 1399/6/16
سند راهبردی توسعه گردشگری با مشخص نمودن خطوط کلان سیاستی بر اساس حوزه مداخلات اصلی حوزه گردشگری،پایه و مبنای اجرایی شدن برنامه ملی توسعه گردشگری خواهد بود.در این راستا این سند به منظور ایجاد زمینه تدوین برنامه ملی گردشگری و پیاده سازی اهداف آن در پویاترین حالت ممکن و منطبق با رویکرد افزایش بهره وری و همچنین دستیابی به شاخص های توسعه پایدار گردشگری تدوین شده است.
دستورالعمل شماره 3 سفر هوشمند
ضوابط و پروتکل های بهداشتی و انجام هوشمندانه سفر با رعایت الزامات بهداشتی و مدیریت بیماری کرونا مبنی بر بازگشایی مسیرهای رفت و آمد فی ما بین استان ها و شهرستان های کشور
پروتکل بهداشتی پانسیون ها
پیشگیری و کنترل کووید 19 (کرونا ویروس)_قوانین ، آیین نامه ها ، مقررات ، دستورالعمل های مرتبط با بهداشت محیط و فاصله گذاری مراکز جمعی : پانسیون، خوابگاه
پروتکل بهداشتی هتل ها
پیشگیری وکنترل کووید 19(کرونا ویروس) هتل ها ، مهمانسراها ، مسافرخانه ها ، مراکز اقامتی و سایر قوانین ، آیین نامه ها ، مقررات ، دستورالعما های مرتبط با فاصله گذاری
ضوابط پذیرش‌های خاص در اماکن اقامتی تشریح شد
رییس اداره بررسی صلاحیت پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا ضوابط پذیرش زنان و کودکان بدون همراه، اتباع خارجی و زوج‌های دارای صیغه‌نامه را در مراکز اقامتی تشریح و درباره پلمب هاستل‌ها و واحدهای غیرمجاز توضیحاتی ارایه کرد.
ضوابط ارزیابی و درجه بندی هتل ها
مصوبه ماده واحده
ساماندهی و توسعه تأسیسات گردشگری در شهر تهران
مصوبه کمیسیون ماده پنج شهر تهران
دستورالعمل نرخ گذاری تاسیسات گردشگری
فهرست کالاهای مشمول استاندارد اجباری واصله از سازمان ملی استاندارد
بازدید بازرسین سازمان ملی استاندارداز هتلها

نظر به بازدید بازرسین سازمان استاندارد از واحدهای تحت پوشش به جهت رویت کالاهایی که الزام داشتن مهر یا علامت استاندارد را دارا می باشند، ضروریست برابر با ضوابط یاد شده نسبت به رویت فهرست کالاهای مشمول استاندارد اجباری که در سایت اتحادیه درج گردیده مراجعه و مورد بهره برداری قرار گیرد.

شیوه نامه اجرایی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی
دستورالمعل حق بيمه کارکنان واحد ها
آيين نامه ايجاد، اصلاح،تکميل، درجه بندي و نرخ گذاري تأسيسات گردشگري مصوبه سال 94 هيئت وزيران
دستورالعمل جديد وزارت بهداشت درخصوص بهداشت محيط
گزارش شناخت و تبیین گردشگری کشور
نقش واحد کاست کنترل در هتل ها
تشکيل کميسيون هاي اتحاديه هاي صنفي
شيوه نامه درجه بندي تأسيسات گردشگري
ضوابط درجه بندي واحدهاي پذيرائي
شيوه نامه اجرائي صدور پروانه بهره برداري
شرح وظايف راهنمايان گردشگري
شرح ارائه خدمات ، مشخصات و ضوابط فني، بهداشتي ، تجهيزاتي و درجه بندي هتل
ضوابط فني،بهداشتي،تجهيزاتي و درجه بندي واحدهاي پذيرائي بين راهي کشور
میدان هفت تیر - میدان بهار شیراز
ضلع شمال شرقی میدان - شماره 141
صندوق پستی : 1579617714
021-88865286
©2019 Tehran Hoteling, All Right Reserved